Mini baseinai

Dekoratyvinis baseinas nuo seno yra bene pats gražiausias ir patraukliausias namo aplinkos elementas. Įvairaus dydžio, medžiagų ir formų dekoratyviniai vandens baseinai dažniausiai įrengiami gražiausioje sodybos vietoje. Veidrodinis vandens paviršius, atspindėdamas aplinką, sustiprina jos emocinį poveikį, vilioja žmogų ir traukia akį. Vandens baseinas bus tikrai dekoratyvus, jei jame bus užveista žuvelių ir varlyčių. Visgi, prieš įrenginėjant baseiną, būtina susipažinti su keliais svarbiausiais dalykais, kurie padės lengviau įrengti ir vėliau prižiūrėti baseiną.

Baseino vieta ir plotas. Geriausia baseiną įrengti pietrytinėje ar pietvakarinėje sklypo dalyje, kadangi pietinėje dalyje įrengto baseino vandens temperatūra dieną stipriai pakyla, o tai neigiamai veikia vandens augalus ir gyvūnus. Be to, sparčiai vystosi malsvadumbliai, su kuriais nėra lengva kovoti. Baseino plotas ir forma nėra ribojami, viskas priklauso nuo jūsų poreikių bei fantazijos. Tiesa, mini baseinai nėra gilus, dažniausiai 0.5-1 m gylio, todėl labai svarbu pagalvoti, kaip bus grįstas baseino dugnas.

Vandens augalai. Baseine esantys augalai atlieka ne tik dekoratyvinę funkciją, jie yra tarsi natūralus gamtos filtras. Giliausiose baseino vietose puikiai auga vandens lelijos, o štai pakraščiuose gražiai atrodo meldai, nendrės, dekoratyviniai vėdrynai ir pan. augalai sodinami į specialius plastikinius vazonėlius ir tik tada jų šaknys yra panardinamos į vandenį.  Tiesa geriausias augalų substratas yra kokoso plaušų ir degto molio gurvuolių mišinys. Į substratą negalima maišyti komposto, mėšlo ar humuso, kadangi šios medžiagos sukels baseino žydėjimą ir jis ne tik praras savo estetinį vaizdą, bet ir ims skleisti nemalonų kvapą.

Vandens filtrai – būtini. Vandens filtrai ne tik pagreitina biologinės pusiausvyros susidarymą po baseino įrengimo, bet ir padeda greičiau nuskaidrinti vandenį bei panaikinti ne itin malonius kvapus. Be to, vandens filtrai užtikrina, kad vanduo baseine bus švarus ir skaidrus, o jums patiems nereikės valyti baseino.

Fontanas ir kiti specialieji efektai. Jei norite originalumo ir išskirtinumo, pagalvokite apie galimybę baseine įrengti fontaną arba krioklį, šie atributai suteiks aplinkai daugiau gyvybingumo ir atrodys išties įspūdingai. Tuo tarpu, naktį baseiną galite apšviesti – gražu, originalu ir praktiška.

2024 © UAB Gerbuvio Specialistai | ĮM.K. 180773622 | PVM. LT100003243712 | +370 678 88884
By Free joomla 1.7 Templates, buy professional virtual hosting